Licensed to Western Connecticut State Univ
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/23/2019 02:41 PM
                        WestConn v Lehman - 11/23/2019                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:10.53   11  
     1) Henry, Molly E 19               2) Johnsky, Hope 19               
     3) Dascenzo, Gwen E 19             4) Capellaro, Samantha R 20       
                  32.47     1:04.76 (32.29)     1:41.14 (36.38)     2:10.53 (29.39)
  2 Lehman College-MR  'A'                            2:49.97    2:41.66    4  
     1) Guererro, Claudia J 23          2) Gonzalez, Patricia 20          
     3) Davila, Sheila 21               4)                                
                  39.46     1:21.13 (41.67)     2:05.46 (44.33)     2:41.66 (36.20)
  3 Lehman College-MR  'B'                                 NT    3:04.19    2  
     1) Garcia-Estudillo, Arlette 19    2) Gonzalez, Paola 20             
     3) Paredes, Dalquidia 19           4) Malecaj, Xhesika 20            
                  48.80     1:40.44 (51.64)     2:22.65 (42.21)     3:04.19 (41.54)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    1:50.91   11  
     1) Edwards, Nicholas R 19          2) Lawrence, David G 19           
     3) Forsberg, Luke A 21             4) Pilyugin, Alexey 19            
                  30.62     1:01.86 (31.24)     1:27.00 (25.14)     1:50.91 (23.91)
  2 Lehman College-MR  'A'                            1:56.46    1:57.16    4  
     1) Rodriguez, Juan M 20            2) Kyrylenko, Anton 21            
     3) Hernandez, Rinaldi 20           4) O'Neill, Daniel P 20           
                  32.56     1:02.10 (29.54)     1:30.77 (28.67)     1:57.16 (26.39)
 
Event 3  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eshtiaghi, Sarina         23 LEHM-MR              1:10.00    1:07.11    9  
                  29.71     1:07.11 (37.40)                                        
  2 Dascenzo, Gwen E          19 WestConn-CT               NT    1:21.32    4  
                  38.63     1:21.32 (42.69)                                        
  3 DeLaCruz, Elizabeth C     18 LEHM-MR              1:45.00    1:37.29    3  
                  44.43     1:37.29 (52.86)                                        
 -- Chan, Cailin N            20 LEHM-MR              1:46.00         DQ  
                  44.74          DQ (56.98)                                        
 
Event 4  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, David G         19 WestConn-CT               NT    1:01.30    9  
                  28.83     1:01.30 (32.47)                                        
  2 Kyrylenko, Anton          21 LEHM-MR              1:01.00    1:04.53    4  
                  30.83     1:04.53 (33.70)                                        
  3 Edwards, Nicholas R       19 WestConn-CT               NT    1:09.34    3  
                  31.76     1:09.34 (37.58)                                        
  4 Marin-Vidals, William     21 LEHM-MR              1:30.00    1:34.31    2  
                  37.85     1:34.31 (56.46)                                        
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Maddy               19 WestConn-CT               NT    2:24.99    9  
                  33.64     1:10.86 (37.22)     1:48.56 (37.70)     2:24.99 (36.43)
  2 Capellaro, Samantha R     20 WestConn-CT               NT    2:39.22    4  
                  36.20     1:17.18 (40.98)     1:57.64 (40.46)     2:39.22 (41.58)
  3 Ramos, Genesis E          22 LEHM-MR                   NT    3:21.34    3  
                  39.77     1:30.49 (50.72)     2:27.51 (57.02)     3:21.34 (53.83)
  4 Asher, Olivia A           21 LEHM-MR              3:27.13    3:26.57    2  
                  42.69     1:34.04 (51.35)     2:29.57 (55.53)     3:26.57 (57.00)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Daniel            21 WestConn-CT               NT    2:06.94    9  
                  29.34     1:01.42 (32.08)     1:34.27 (32.85)     2:06.94 (32.67)
  2 Zuniga, Cesar A           19 LEHM-MR              2:10.21    2:10.82    4  
                  29.32     1:02.33 (33.01)     1:37.17 (34.84)     2:10.82 (33.65)
  3 Burdier, Raymond          21 LEHM-MR              2:28.46    2:20.90    3  
                  32.03     1:07.71 (35.68)     1:43.18 (35.47)     2:20.90 (37.72)
  4 Ramirez, Christopher      19 LEHM-MR              2:35.00    2:40.30    2  
                  32.89     1:12.46 (39.57)     1:57.14 (44.68)     2:40.30 (43.16)
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomporowski, Sara W       20 WestConn-CT               NT      36.43    9  
  2 Green, Jamilah            18 WestConn-CT               NT      37.81    4  
  3 Maldonado, Jayleen M      19 LEHM-MR                48.12      47.06    3  
  4 Racelis, Samantha M       23 LEHM-MR                53.72      53.53    2  
  5 Perez, Madelyn Y          18 LEHM-MR                   NT      56.43    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forsberg, Luke A          21 WestConn-CT               NT      29.07    9  
  2 O'Neill, Daniel P         20 LEHM-MR                34.16      33.13    4  
  3 Rodriguez, Juan M         20 LEHM-MR                32.19      33.50    3  
  4 Perez, Abraham J          20 LEHM-MR                   NT      57.05    2  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnsky, Hope             19 WestConn-CT               NT      33.01    9  
  2 Gonzalez, Patricia        20 LEHM-MR                42.19      40.78    4  
  3 Capellaro, Samantha R     20 WestConn-CT               NT      41.86    3  
  4 Paredes, Dalquidia        19 LEHM-MR                   NT      48.96    2  
 -- Guererro, Claudia J       23 LEHM-MR                   NT         DQ  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kyrylenko, Anton          21 LEHM-MR                30.54      30.69    9  
  2 Lawrence, David G         19 WestConn-CT               NT      30.76    4  
  3 Hernandez, William        19 LEHM-MR                58.00      45.70    3  
 -- Nunez, Manual A           20 LEHM-MR              1:06.00         DQ  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eshtiaghi, Sarina         23 LEHM-MR              1:05.00    1:06.88    9  
                  30.89     1:06.88 (35.99)                                        
  2 Sosnoski, Liv             23 WestConn-CT               NT    1:16.02    4  
                  34.90     1:16.02 (41.12)                                        
  3 Gonzalez, Paola           20 LEHM-MR              1:42.94    1:45.48    3  
                  43.45   1:45.48 (1:02.03)                                        
  4 Cureno, Citlalli          19 LEHM-MR              1:49.90    1:52.93    2  
                  48.85   1:52.93 (1:04.08)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Nicholas R       19 WestConn-CT               NT    1:06.68    9  
                  31.35     1:06.68 (35.33)                                        
  2 Zuniga, Cesar A           19 LEHM-MR              1:11.59    1:08.57    4  
                  31.70     1:08.57 (36.87)                                        
  3 Hernandez, Rinaldi        20 LEHM-MR              1:11.83    1:10.74    3  
                  32.31     1:10.74 (38.43)                                        
  4 Marin-Vidals, William     21 LEHM-MR              1:39.37    1:38.45    2  
                  43.76     1:38.45 (54.69)                                        
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            19 WestConn-CT               NT      26.67    9  
  2 Lacy, Maddy               19 WestConn-CT               NT      29.32    4  
  3 Dascenzo, Gwen E          19 WestConn-CT               NT      31.94    3  
  4 Davila, Sheila            21 LEHM-MR                32.50      33.57    2  
  5 Ramos, Genesis E          22 LEHM-MR                37.50      37.07    1  
  6 Malecaj, Xhesika          20 LEHM-MR                45.25      42.71  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, David G         19 WestConn-CT               NT      23.28    9  
  2 Pilyugin, Alexey          19 WestConn-CT               NT      23.74    4  
  3 Burdier, Raymond          21 LEHM-MR                27.06      28.62    3  
  4 Perez, Abraham J          20 LEHM-MR                34.39      35.97    2  
  5 Pena, Ivan                20 LEHM-MR                49.22      48.50    1  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worden, Drew              19 WestConn-CT               NP     237.60    9  
  2 Castelan, Esgardo E       23 LEHM-MR                   NP     138.08    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            19 WestConn-CT               NT      58.90    9  
                  28.48       58.90 (30.42)                                        
  2 Lacy, Maddy               19 WestConn-CT               NT    1:03.13    4  
                  30.61     1:03.13 (32.52)                                        
  3 Sosnoski, Liv             23 WestConn-CT               NT    1:08.01    3  
                  32.52     1:08.01 (35.49)                                        
  4 Davila, Sheila            21 LEHM-MR                   NT    1:17.29    2  
                  36.15     1:17.29 (41.14)                                        
  5 Asher, Olivia A           21 LEHM-MR              1:30.36    1:29.02    1  
                  41.67     1:29.02 (47.35)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Daniel            21 WestConn-CT               NT      58.18    9  
  2 Burdier, Raymond          21 LEHM-MR              1:04.39      59.72    4  
  3 Hernandez, Rinaldi        20 LEHM-MR              1:03.00      59.82    3  
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomporowski, Sara W       20 WestConn-CT               NT    1:19.84    9  
                  37.85     1:19.84 (41.99)                                        
  2 Chan, Cailin N            20 LEHM-MR              1:50.54    1:43.95    4  
                  47.99     1:43.95 (55.96)                                        
  3 Green, Jamilah            18 WestConn-CT               NT    1:45.92    3  
                1:28.59     1:45.92 (17.33)                                        
  4 Maldonado, Jayleen M      19 LEHM-MR                   NT    1:51.85    2  
                  51.74   1:51.85 (1:00.11)                                        
 -- Garcia-Estudillo, Arlett  19 LEHM-MR              1:55.08         DQ  
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Nicholas R       19 WestConn-CT               NT    1:07.79    9  
                  32.13     1:07.79 (35.66)                                        
  2 Rodriguez, Juan M         20 LEHM-MR              1:13.23    1:12.36    4  
                  34.46     1:12.36 (37.90)                                        
  3 O'Neill, Daniel P         20 LEHM-MR              1:11.37    1:12.37    3  
                  34.68     1:12.37 (37.69)                                        
  4 Carrillo, Alejandro A     18 LEHM-MR              1:48.00    1:45.28    2  
                  47.81     1:45.28 (57.47)                                        
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnsky, Hope             19 WestConn-CT               NT    1:13.37    9  
                  34.57     1:13.37 (38.80)                                        
  2 Gonzalez, Patricia        20 LEHM-MR              1:31.70    1:31.83    4  
                  42.18     1:31.83 (49.65)                                        
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kyrylenko, Anton          21 LEHM-MR              1:10.28    1:09.83    9  
                  32.42     1:09.83 (37.41)                                        
  2 Pilyugin, Alexey          19 WestConn-CT               NT    1:11.69    4  
                  33.15     1:11.69 (38.54)                                        
  3 Hernandez, William        19 LEHM-MR                   NT    1:42.12    3  
                  46.88     1:42.12 (55.24)                                        
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            19 WestConn-CT               NT    5:53.11    9  
                  29.72     1:03.49 (33.77)     1:38.82 (35.33)     2:14.50 (35.68)
        2:50.60 (36.10)     3:27.00 (36.40)     4:04.06 (37.06)     4:40.75 (36.69)
        5:16.32 (35.57)     5:53.11 (36.79)                                        
  2 Tomporowski, Sara W       20 WestConn-CT               NT    7:06.70    4  
                  35.95     1:16.55 (40.60)     1:59.02 (42.47)     2:42.23 (43.21)
        3:25.91 (43.68)     4:09.87 (43.96)     4:54.05 (44.18)     5:38.37 (44.32)
        6:22.69 (44.32)     7:06.70 (44.01)                                        
  3 Guererro, Claudia J       23 LEHM-MR              9:11.10    8:36.75    3  
                  42.01     1:29.05 (47.04)     2:19.22 (50.17)     3:10.46 (51.24)
        4:05.47 (55.01)     5:02.56 (57.09)     5:59.86 (57.30)     6:55.37 (55.51)
        7:53.03 (57.66)     8:36.75 (43.72)                                        
  4 DeLaCruz, Elizabeth C     18 LEHM-MR              8:59.00    8:39.40    2  
                  39.14     1:28.61 (49.47)     2:24.40 (55.79)     3:16.59 (52.19)
        4:09.66 (53.07)     5:03.78 (54.12)     5:57.54 (53.76)     6:51.96 (54.42)
        7:47.17 (55.21)     8:39.40 (52.23)                                        
  5 Cureno, Citlalli          19 LEHM-MR              9:35.00    9:42.71    1  
                  43.16     1:36.37 (53.21)     2:32.95 (56.58)   3:33.08 (1:00.13)
      4:36.51 (1:03.43)   5:38.06 (1:01.55)   6:42.29 (1:04.23)   7:44.48 (1:02.19)
        8:44.47 (59.99)     9:42.71 (58.24)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forsberg, Luke A          21 WestConn-CT               NT    5:34.20    9  
                  28.33     1:00.47 (32.14)     1:34.29 (33.82)     2:08.56 (34.27)
        2:42.81 (34.25)     3:16.80 (33.99)     3:51.16 (34.36)     4:25.69 (34.53)
        5:00.34 (34.65)     5:34.20 (33.86)                                        
  2 Zuniga, Cesar A           19 LEHM-MR              6:33.17    6:28.62    4  
                  32.34     1:08.79 (36.45)     1:48.26 (39.47)     2:29.25 (40.99)
        3:09.40 (40.15)     3:49.29 (39.89)     4:28.69 (39.40)     5:09.57 (40.88)
        5:49.19 (39.62)     6:28.62 (39.43)                                        
  3 Ramirez, Christopher      19 LEHM-MR              7:28.96    7:34.19    3  
                  37.03     1:18.37 (41.34)     2:03.39 (45.02)     2:48.81 (45.42)
        3:36.42 (47.61)     4:21.84 (45.42)     5:09.59 (47.75)     5:58.81 (49.22)
        6:47.33 (48.52)     7:34.19 (46.86)                                        
  4 Marin-Vidals, William     21 LEHM-MR                   NT    8:33.94    2  
                  36.66     1:22.24 (45.58)     2:11.16 (48.92)     3:04.18 (53.02)
        3:59.98 (55.80)     4:57.81 (57.83)     5:54.61 (56.80)     6:51.85 (57.24)
        7:45.43 (53.58)     8:33.94 (48.51)                                        
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eshtiaghi, Sarina         23 LEHM-MR                29.87      29.24    9  
  2 Sosnoski, Liv             23 WestConn-CT               NT      29.80    4  
  3 Davila, Sheila            21 LEHM-MR                41.54      43.39    3  
  4 Gonzalez, Paola           20 LEHM-MR                42.77      45.17    2  
 -- King, Vanessa L           18 LEHM-MR                   NT        XDQ  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pilyugin, Alexey          19 WestConn-CT               NT      27.62    9  
  2 Murphy, Daniel            21 WestConn-CT               NT      28.13    4  
  3 Hernandez, Rinaldi        20 LEHM-MR                29.87      28.63    3  
  4 Carrillo, Alejandro A     18 LEHM-MR                   NT      49.18    2  
 -- Burdier, Raymond          21 LEHM-MR                   NT     X32.71  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worden, Drew              19 WestConn-CT               NP     205.05    9  
  2 Castelan, Esgardo E       23 LEHM-MR                   NP     113.63    4  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnsky, Hope             19 WestConn-CT               NT    2:29.31    9  
                  32.91     1:14.13 (41.22)     1:55.47 (41.34)     2:29.31 (33.84)
  2 Gonzalez, Patricia        20 LEHM-MR              3:12.94    3:16.06    4  
                  45.75     1:41.59 (55.84)     2:32.29 (50.70)     3:16.06 (43.77)
  3 Gonzalez, Paola           20 LEHM-MR                   NT    3:32.23    3  
                  47.47     1:41.39 (53.92)   2:42.50 (1:01.11)     3:32.23 (49.73)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forsberg, Luke A          21 WestConn-CT               NT    2:14.99    9  
                  27.56     1:01.93 (34.37)     1:43.49 (41.56)     2:14.99 (31.50)
  2 O'Neill, Daniel P         20 LEHM-MR              2:38.23    2:41.44    4  
                  32.10     1:12.54 (40.44)     2:02.84 (50.30)     2:41.44 (38.60)
  3 Rodriguez, Juan M         20 LEHM-MR              2:40.94    2:44.11    3  
                  35.90     1:17.24 (41.34)     2:05.82 (48.58)     2:44.11 (38.29)
 -- Kyrylenko, Anton          21 LEHM-MR                   NT   X2:28.45  
                  29.35     1:10.97 (41.62)     1:52.24 (41.27)     2:28.45 (36.21)
 -- Ramirez, Christopher      19 LEHM-MR                   NT         DQ  
                  45.12     1:42.20 (57.08)   2:44.07 (1:01.87)          DQ (41.05)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    1:59.97   11  
     1) Sosnoski, Liv 23                2) Lacy, Maddy 19                 
     3) Tomporowski, Sara W 20          4) Capellaro, Samantha R 20       
                  28.37       57.10 (28.73)     1:27.41 (30.31)     1:59.97 (32.56)
  2 Lehman College-MR  'A'                            2:30.00    2:19.39    4  
     1) Eshtiaghi, Sarina 23            2) Ramos, Genesis E 22            
     3) Paredes, Dalquidia 19           4) Asher, Olivia A 21             
                  27.36     1:04.04 (36.68)     1:41.21 (37.17)     2:19.39 (38.18)
  3 Lehman College-MR  'C'                            3:20.00    3:00.99    2  
     1) Chan, Cailin N 20               2) Hernandez, Cindy V 22          
     3) Cureno, Citlalli 19             4) Maldonado, Jayleen M 19        
                  43.79     1:40.04 (56.25)     2:20.32 (40.28)     3:00.99 (40.67)
 -- Lehman College-MR  'B'                            3:15.00   X2:40.84  
     1) DeLaCruz, Elizabeth C 18        2) Racelis, Samantha M 23         
     3) Malecaj, Xhesika 20             4) Gonzalez, Paola 20             
                  37.04     1:20.01 (42.97)     2:04.64 (44.63)     2:40.84 (36.20)
 -- Lehman College-MR  'D'                            3:25.00   X2:41.73  
     1) Davila, Sheila 21               2) Garcia-Estudillo, Arlette 19   
     3) King, Vanessa L 18              4) Perez, Madelyn Y 18            
                  33.46     1:11.18 (37.72)     1:57.78 (46.60)     2:41.73 (43.95)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehman College-MR  'A'                            1:55.41    1:39.13   11  
     1) Burdier, Raymond 21             2) Zuniga, Cesar A 19             
     3) Castelan, Esgardo E 23          4) Ramirez, Christopher 19        
                  26.81       53.78 (26.97)     1:23.81 (30.03)     1:39.13 (15.32)
 -- Lehman College-MR  'C'                                 NT   X2:19.76  
     1) Kyrylenko, Anton 21             2) Perez, Abraham J 20            
     3) Vasquez, Jaromir A 18           4) Pena, Ivan 20                  
                  37.60     1:25.77 (48.17)     1:53.38 (27.61)     2:19.76 (26.38)
 -- Lehman College-MR  'B'                                 NT         DQ  
     1) Carrillo, Alejandro A 18        2) Hernandez, William 19          
     3) Marin-Vidals, William 21        4) Nunez, Manual A 20             
                  37.28     1:10.20 (32.92)     1:44.29 (34.09)          DQ (45.32)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Western Connecticut State Univ      147   2. Lehman College                       98
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Western Connecticut State Univ      138   2. Lehman College                      123